3. semifinálové zápasy hádzanárskej extraligy mužov

02.05.2009 Celý región

Prešov 2. mája (TASR) - V treťom stretnutí semifinále play off extraligy hádzanárov vyhral domáci Tatran Prešov nad HC Štart Nové Zámky 38:23 a v sérii sa ujal vedenia 2:1.
Tatran Prešov - HC Štart Nové Zámky 38:23 (20:14)
zostavy a góly:
Prešov: Krupa, Meluš - Mazúr 1, T. Mažár 9, Huňady 4/1, T. Urban 3, Géci, Pekár 2, Fuňak 5, Radčenko 5, Tumidalský, Mikéci 1, Kozlov 6/1, Dudáš 2
Nové Zámky: Kanás, Pčola - Hustý 2, Holdoš 3, Peťko 8/3, Szücs 2, Vadkerti 1, Učeň 2, Lubušký, Szapu, Šeben 1, Sivák, Ivanov 1, S. Mažár 3/1
Rozhodcovia: Haštík a Oťapka
sedemmetrové hody: 4/2 - 6/4
vylúčenia: 9:7
603 divákov
na zápasy: 2:1

Prešov rozhodol o svojom hladkom víťazstve hlavne v druhom polčase, keď tréner Nových Zámkov poslal na ihrisko viacerých hráčov z lavičky. Inak to bol zápas obojstranne tvrdý s množstvom vylúčených. Dvaja hosťujúci lídri Vadkerti a S. Mažár kvôli zraneniam skončili ešte v priebehu prvého dejstva. Vyrovnaný priebeh stretnutia videli diváci do polovice prvého polčasu (10:8), potom sa začal Tatran súperovi postupne vzďaľovať. Po výmene strán bol už Prešov viditeľne lepší, svoj náskok zvyšoval a na konci zápasu sa jeho hráči zaslúžene tešili z 15-gólového víťzastva.

1. MHK Košice - MŠK Považská Bystrica 35:26(23:13)
sedemmetrové hody: 3/3 - 7/2
vylúčenia: 5 - 10
rozhodovali: Dvorský a Sivák